top of page

Атестація і не тільки...

Типове положення
про атестацію педагогічних працівників  із змінами та доповненнями

    З метою врегулювання питання щодо атестації  вчителів та викладачів, які викладають два і більше навчальні предмети, наказом Міністерства від 20 грудня 2011 року № 1473 затверджено Зміни до Типового положення про атестацію педагогічних працівників. 10 січня 2012 року наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції України (текст наказу розміщено у рубриці «Нормативно-правова база»), який з дня його офіційного опублікування в Офіційному віснику України набере чинності.

      Опубліковано на сайті Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 16 січня 2012, зміни вступили в дію 23 січня 2012 року після публікації наказу в Офіційному Віснику України №4 від 23.01.2012 року оголошення №161.

 

 

>>Читати далі

(версія для перегляду та друку) 

НАКАЗ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 № 1473 
"Про затверджаення Змін до типового положення про атестацію педагогічних працівників"

 

  Відповідно до частини четвертої статті 54 Закону України «Про освіту», частини першої статті 32 Закону України «Про дошкільну освіту», частини першої статті 27 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 25 Закону України «Про позашкільну освіту», частини четвертої статті 45 Закону України «Про професійно-технічну освіту», частини четвертої статті 48 Закону України «Про вищу освіту» та з метою вдосконалення процесу атестації педагогічних працівників

НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити Зміни до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010  за № 1255/18550, що додаються ...

Читати далі..

Актуально: новий порядок атестації педагогічних працівників

Як уже повідомлялося, 23 січня цього року набрав чинності наказ МОНМСУ від 20 грудня № 1473 «Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників».
   Наказом установлено, що присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання вчителям та викладачам, які викладають два і більше навчальні предмети і до набрання чинності цим наказом не пройшли підвищення кваліфікації з усіх предметів, які вони викладають, поширюються на все педагогічне навантаження до наступної атестації. 
   Крім того, до пункту 3.20 Типового положення внесено зміни, відповідно до яких такі вчителі мають підвищувати кваліфікацію лише з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти.
   Вимога про обов’язкове підвищення кваліфікації з усіх навчальних дисциплін, які викладає вчитель, застосовуватиметься лише стосовно тих вчителів які, будуть атестуватися за новими правилами, тобто починаючи з 2012 року. Кваліфікаційна категорія, присвоєна вчителям, які атестувалися до 2012 року і не пройшли підвищення кваліфікації з усіх предметів, які вони викладають, поширюється на все педагогічне навантаження до наступної атестації. 
   Оплата праці у таких випадках здійснюється за присвоєною кваліфікаційною категорією та поширюється на все педагогічне навантаження. 
   У зв’язку з уведенням норми про підвищення кваліфікації з усіх навчальних дисциплін, які викладає вчитель, Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, закладам післядипломної педагогічної освіти доручено забезпечити підвищення кваліфікації вчителів, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, за інтегрованими програмами. 
    Крім того, прийнятими Змінами до Типового положення скорочено термін, у який педагогічний працівник може претендувати на присвоєння йому чергової кваліфікаційної категорії. Тепер педагогічний працівник може подати заяву про присвоєння йому більш високої кваліфікаційної категорії через два роки після присвоєння попередньої категорії (пункт 1.8 Типового положення). 
   Змінами до Типового положення передбачено, що педагогічні працівники, яких внесено до списків для проходження чергової атестації вправі подати до атестаційної комісії заяву про присвоєння їм наступної кваліфікаційної категорії (пункт 3.1 Типового положення). 
   Типове положення також доповнено нормою, яка дає право членам атестаційних комісій, які не згодні з прийнятим комісією рішенням, додати до протоколу викладену письмово окрему думку з питань атестації педагогічного працівника (пункт 3.7 Типового положення). 
   Зазнали також незначних змін норми щодо визначення питань про перенесення строку чергової атестації (пункт 3.2), участь працівника на засіданні атестаційної комісії (пункт 3.6), збереження кваліфікаційних категорій за працівниками, які переходять працювати на інші педагогічні посади (пункт 3.22), порядок присвоєння педагогічних звань (пункт 3.9) , а також деякі інші пункти Типового положення.

                                                                                                      За матеріалами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

bottom of page